46.Maraton Dębno przeszedł do historii.

08.04.2019

Kolejny 46.Maraton Dębno przeszedł do historii. Ukończyło go 2294 osoby.
Zwyciężył Boniface Nduwa (KEN) – 2:16:47, drugie miejsce zajął Bekel Torekegun Zewdu (ETH) - 2:17:05,  a trzeci był Dadi Fikruabera (ETH) - 2:17:27. Najlepszym z Polaków był Łukasz Hryciuk z Dębna.
Wśród kobiet pierwsza była debiutantka, Aleksandra Brzezińska z MKL Toruń, która z doskonały czasem  - 2:34:51 zdobyła tytuł Mistrzyni Polski, druga była Monika Andrzejczak z MKL Szczecin, która z czasem  – 2:38:27 zdobyła tytuł vice Mistrzyni Polski. Trzecie miejsce zajęła  Boku Zefre Worku z czasem  2:39:49 a czwarta na mecie Andżelika Dzięgiel-Poślada - 2:42:15 uzupełniła podium Mistrzostw Polski.

Komitet Organizacyjny składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom biorącym udział przy organizacji tej wielkiej sportowej imprezy. Szczególne podziękowania składamy zawodnikom, którzy przyjęli nasze zaproszenie i stworzyli ten niezapomniany spektakl.
Dziękujemy również kibicom za gorący doping i niesamowitą atmosferę na trasie biegu.

Jeszcze raz wszystkim dziękujemy i zapraszamy na kolejny 47. Maraton Dębno, który odbędzie się 5 kwietnia 2020 roku.