Blisko 200 zgłoszeń do Maratonu Dębno – mistrzostw Polski kobiet i mężczyzn 2021

25.03.2021

Blisko 200 zgłoszeń do Maratonu Dębno – mistrzostw Polski kobiet i mężczyzn 2021 

Trwają zapisy do tegorocznej wyjątkowej edycji Maratonu Dębno. W tym roku udział w nim wezmą jedynie licencjonowani zawodnicy, spełniający wymogi Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, dopuszczeni do rywalizacji w mistrzostwach Polski kobiet i mężczyzn na tym królewskim dystansie. Zapisy prowadzone są wyłącznie w systemie „starter PZLA”. I w zależności od aktualnie obowiązujących przepisów sanitarnych w Polsce organizator w porozumieniu ze związkiem podejmie decyzję o ostatecznej liczbie uczestników zawodów.

Możemy jednak zdradzić, że już w tej chwili zgłosiło się w sumie 189 śmiałków, w tym 24 kobiety i 165 mężczyzn. PZLA wyznaczył minima zgłoszeniowe, przy czym minimum A daje gwarancję uczestnictwa, B najprawdopodobniej także (w tej kwestii decydujące będą przepisy ogólnokrajowe dotyczące organizacji imprez sportowych w czasie pandemii i obowiązujące w dniu 18 kwietnia 2021). Z listy zgłoszeń wynika, że „minimum A” wypełniają w tej chwili 23 osoby, w tym 6 pań. Natomiast  „minimum B” to już kolejnych 36 lekkoatletów, w tym ponownie 6 pań. Na liście startowej jest m.in. Mariusz Giżyński – trzykrotny wicemistrz Polski w maratonie, mistrz kraju na dystansie dwukrotnie krótszym i w biegach przełajowych oraz Tomasz Grycko – wicemistrz Polski na 10 km z 2016 i specjalista od biegów górskich (srebro mistrzostw świata juniorów w drużynie w 2011 roku w Tiranie).

Równocześnie trwają zapisy do wirtualnego biegu Maraton Dębno 2021 pod adresem „zapisy.sts-timing.pl/704/”. Uczestnicy obu form rywalizacji otrzymają wyjątkowe medale, które zdążyliśmy zaprezentowaliśmy.   

Impreza się odbędzie. To również bardzo trudna decyzja, ale nauczeni doświadczeniem, przyzwyczajeni do pewnych sytuacji, wykorzystując pewne możliwości prawne, które się pojawiły dopuszczające pewne limity zawodników startujących, przykład Tokio, które pomimo wszystko organizuje igrzyska, olbrzymie zaufanie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, które przyznało nam mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn, sprawiły, że pomimo tego, iż jest trudno zrobimy wszystko by Maraton Dębno na 100 procent 18 kwietnia w Dębnie się odbędzie – powiedział burmistrz Dębna Grzegorz Kulbicki. 

W tym roku kameralnie, ale wracamy do historycznej trasy. Trasa mega szybka, płaska, sprzyjająca biciu najlepszych rekordów, a przecież za pasem igrzyska olimpijskie. Chcemy zrobić wszystko dla dobra polskiego sportu, dla kobiet i mężczyzn, którzy chcą wypełnić minima na igrzyska, by spełnili marzenia – dodał.

Informujemy także, że wsłuchując się w głosy uczestników biegowej maratońskiej przygody, z myślą o nich uruchomiliśmy „maratońskiego twistera”. Tam także Informacje o maratonie  - zachęcamy już teraz do obserwowania naszej strony (Maraton Dębno, @MDebno) 

Aktualność

MISTRZOSTWA POLSKI W MARATONIE

18.04.2021

MISTRZAMI POLSKI W MARATONIE ZOSTALI ARKADIUSZ GARDZIELEWSKI I ALEKSAN...

Aktualność

Lista startowa 47.Maratonu Dębno

17.04.2021

Polski Związek Lekkiej Atletyki opublikował listę startową 47.Maratonu...

Aktualność

Transmisja on line 47.Maratonu Dębno

15.04.2021

Zapraszamy do oglądania transmisji z naszego biegu w niedzielę ju...

Aktualność

DODATKOWA WERYFIKACJA DLA UCZESTNIKÓW MP W 47.MARATONIE DĘBNO 2021

09.04.2021

START ZAWODNIKÓW W PZLA MISTRZOSTWACH POLSKI W MARATONIE W DĘBN...