Mistrzostwa Dębna w Trójboju Obronnym

31.08.2016

 

Dni Dębna z Ligą Obrony Kraju

Podczas tegorocznych obchodów Dni Dębna wśród wielu imprez oferowanych mieszkańcom naszej gminy znalazły się również zawody o mistrzostwo gminy w trójboju obronnym. Zorganizowali je działacze Ligi Obrony Kraju wraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji i Dębnowskim Stowarzyszeniem „Sokół. Organizatorzy zaproponowali zawody w trójboju obronnym, na który składało się strzelanie z wiatrówki (3 strzały próbne i 10 ocenianych), strzelanie do tarcz uchylnych, tzw. zapadek (2 strzały próbne i 5 ocenianych) oraz rzut granatem do celu. Rywalizację prowadzono w poszczególnych grupach: dzieci i młodzież, mężczyźni i kobiety. Na końcowy wynik w trójboju obronnym składała się suma punktów z trzech konkurencji. Dodatkowo nagradzano medalami także za wyniki w strzelaniu i rzucie granatem. Zawody rozegrano na terenie OSiR przy plaży miejskiej. Na początku imprezy wręczono medale „Za Zasługi dla Ligi Obrony Kraju” jakie przyznał Zarząd Główny LOK za wspieranie oraz aktywną działalność na rzecz stowarzyszenia. Wyróżnienia otrzymali: srebrne - Piotr Downar, Paweł Chrobak, Krzysztof Okupski i Grzegorz Pierechod, brązowe - Sławomir Dunaj i Adam Wiśniewski. Medale wręczali: Janusz Szyszko prezes i Adam Kaczmarczyk wiceprezes Zarządu Powiatowego LOK. gościem specjalnym zawodów był ppłk Marek Nowak komendant WKU w Stargardzie.

 

Wyniki w trójboju obronnym:

dzieci i młodzież:

1. Duliński Dawid - 83 pkt (strzelanie - 62, zapadki - 0, granat - 21)

2. Świegocka Natalia - 83 pkt (strzelanie - 60, zapadki - 20, granat - 3)

3. Kłosowski Remigiusz - 81pkt (strzelanie - 51, zapadki - 15, granat - 15).

Przy wyniku remisowym decydował lepszy wynik w strzelaniu do tarczy.

 

Kobiety:

1. Pic Patrycja - 105 pkt. (strzelanie - 66, zapadki - 25, granat - 14)

2. Latuszek Dorota - 98 pkt. (strzelanie - 69, zapadki - 10, granat - 19)

3. Handke Elżbieta - 81 pkt. (strzelanie - 54, zapadki - 10, granat - 17)

 

Mężczyźni:

1. Chrobak Paweł - 130 pkt. (strzelanie - 87, zapadki - 25, granat - 18)

2. Magdziarek Andrzej - 125 pkt. (strzelanie - 79, zapadki - 25, granat - 21)

3. Ciećwierz Piotr - 123 pkt. (strzelanie - 82, zapadki - 20, granat - 21).

W czasie trwania imprezy uczestnicy mogli skorzystać z pokazu sprzętu służącego działaczom krótkofalarswa do nawiązywania łączności niemalże z całym światem. Po zmaganiach sportowych prowadzonych z zachowaniem zasad bezpieczeństwa oraz w miłej atmosferze uczestnicy mogli posilić się smaczną grochówką z wkładką. Nagrody w postaci okolicznościowych statuetek, medali, dyplomów i upominków rzeczowych ufundował Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Zarząd Miejsko - Gminny LOK. Na zakończenie zawodów zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Zarządem Miejsko - Gminnym Ligi Obrony Kraju w Dębnie i Dębnowskim Stowarzyszeniem „Sokół”.

Organizatorzy serdecznie dziękują za pomoc w realizacji przedsięwzięcia: dyrektorowi i pracownikom OSiR, sędziom zawodów: Januszowi Szyszko, Grzegorzowi Pierechodowi, Stefanowi Olobremu, Markowi Aleksandrowiczowi i Annie Aleksandrowicz, członkom Stowarzyszenia „Sokół” Henrykowi Kreczmerowi, Władysławowi Sokalskiemu i Ignacemu Wesołowskiemu oraz komendantowi Straży Miejskiej Zbigniewowi Podzińskiemu.

 

                                                        Organizatorzy zawodów:

                       Adam Kaczmarczyk, Andrzej Kowalski i Krzysztof Okupski

 

 

                                                                                  

 

 

 

Aktualność

Otwarte Mistrzostwa Gminy w Tenisie Stołowym

30.01.2017r.

...

Aktualność

Mikołaj w Dębnie

6.12.2016r.

...

Aktualność

Mistrzostwa Dębna w Trójboju Obronnym

31.08.2016

  Podczas tegorocznych obchodów Dni Dębna wśród ...

Aktualność

Otwarte zawody strzeleckie

3.08.2016

Ośrodek Sportu i Rekreacji, wspolnie z Ligą Obrony Kraju zaprasza ...