Projekt Korony Maratonów Polskich

09.01.2023

Projekt Korony Maratonów Polskich z czterema maratonami

 

W związku z odwołaniem tegorocznego Wrocław Maratonu – jako organizatorzy Korony Maratonów Polskich i Cracovia Maraton – wspólnie z Maratonem Dębno, Maratonem Warszawskim i Poznań Maratonem podjęliśmy decyzję o czasowym zawężeniu projektu Korony Maratonów Polskich do czterech imprez. Wszystkie pozostałe zasady projektu pozostają bez zmian. 

 

W związku z odwołaniem Wrocław Maratonu, pojawiły się naturalne pytania – co dalej z projektem, którego Wrocław był częścią od początku. Mając na uwadze popularność projektu oraz jego elitarny charakter szukaliśmy rozwiązania, które będzie optymalne dla biegaczy i pozwoli na jego kontynuację. 

 

Ostatnie lata nie były łatwe dla organizatorów wydarzeń biegowych. Po okresie pandemii wiele biegów odnotowało spadki frekwencji. Inne – jak chociażby Wrocław – przynajmniej czasowo zniknęły z biegowej mapy. Ideą powstania projektu było połączenie 5 najstarszych maratonów w Polsce i przy tej idei chcemy pozostać. Dołączenie do projektu innego z biegów w każdym z przypadków budziłoby wątpliwości. 

 

Jako organizatorzy czterech najstarszych maratonów w kraju będziemy bacznie obserwować rozwój wydarzeń z wiarą, że projekt
w dotychczasowej formie wróci w kolejnych latach.

 
Aktualność

3… 2… 1… Start! MARATONSKA DZIESIĄTKA

01.02.2023

Opublikowano regulamin Maratońskiej Dziesiątki i startujemy z zap...

Aktualność

Zapisy na Maratońską Dziesiątkę i Sztafetę Maraton Dębno wystartowały…

01.02.2023

Zapisy na Maratońską Dziesiątkę i Sztafetę Maraton Dębno wystartowały&...

Aktualność

Ostatni dzień pakietu startowego w promocyjnej cenie !!!

31.01.2023

Ostatni dzień pakietu startowego w promocyjnej cenie !!! ...

Aktualność

Maratońska Dziesiątka, Sztafeta Maraton Dębno….

25.01.2023

Maratońska Dziesiątka,  Sztafeta Maraton Dębno…. Trwają...