PZLA Mistrzostwa Polski w Maratonie Kobiet i Mężczyzn

01.02.2021

 Miło nam jest poinformować, że Zarządu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki  wybrał miasto Dębno na gospodarza tegorocznych 41.PZLA Mistrzostw Polski Kobiet w Maratonie i 91.PZLA Mistrzostw Polski Mężczyzn w Maratonie. Bieg odbędzie się 18 kwietnia 2021 roku.

Warto w tym miejscu  przypomnieć, że Dębno jest gospodarzem Mistrzostwa Polski Kobiet w Maratonie  już po raz 27., a Mistrzostw Polski Mężczyzn po raz 33.. Pierwsze zawody rangi mistrzowskiej rozegrano w 1969 roku.  
Ponowne przyznanie organizacji Mistrzostw Polski w Maratonie jest dla nas wielkim wyróżnieniem i świadczy o wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym naszego biegu.

W ramach Mistrzostw Polski mogą wystartować wyłącznie zawodnicy posiadający aktualne licencje PZLA. W zawodach przewidujemy udział 150 uczestników a limit czasu przeznaczony na ukończenie biegu wynosił będzie 3,5 godziny. Rejestracja odbywać się będzie przez moduł zgłoszeń znajdujący się na stronie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, który uruchomiony zostanie na miesiąc przed zawodami.

Jednocześnie informujemy, że ze względu na obowiązujące przepisy i sytuację sanitarno-epidemiologiczną nie będzie możliwe przeprowadzenie zawodów dla wszystkich chętnych zapisanych na bieg. Z góry przepraszamy za brak możliwości startu w tym biegu dla zawodników już zapisanych. 

Wszystkich zainteresowanych i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji.
Zachęcamy wszystkich zawodników, do przeniesienia swojej opłaty startowej na przyszły rok a osoby niezainteresowane udziałem w biegu w przyszłym roku  będą miały możliwość ubiegania się o zwrot wpisowego.

 

 

 

 

Aktualność

MISTRZOSTWA POLSKI W MARATONIE

18.04.2021

MISTRZAMI POLSKI W MARATONIE ZOSTALI ARKADIUSZ GARDZIELEWSKI I ALEKSAN...

Aktualność

Lista startowa 47.Maratonu Dębno

17.04.2021

Polski Związek Lekkiej Atletyki opublikował listę startową 47.Maratonu...

Aktualność

Transmisja on line 47.Maratonu Dębno

15.04.2021

Zapraszamy do oglądania transmisji z naszego biegu w niedzielę ju...

Aktualność

DODATKOWA WERYFIKACJA DLA UCZESTNIKÓW MP W 47.MARATONIE DĘBNO 2021

09.04.2021

START ZAWODNIKÓW W PZLA MISTRZOSTWACH POLSKI W MARATONIE W DĘBN...