PZLA Mistrzostwa Polski w Maratonie Kobiet i Mężczyzn

10.02.202

 Miło nam jest poinformować, że Zarządu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki  wybrał miasto Dębno na gospodarza tegorocznych 41.PZLA Mistrzostw Polski Kobiet w Maratonie i 91.PZLA Mistrzostw Polski Mężczyzn w Maratonie. Bieg odbędzie się 18 kwietnia 2021 roku.

Warto w tym miejscu  przypomnieć, że Dębno jest gospodarzem Mistrzostwa Polski Kobiet w Maratonie  już po raz 27., a Mistrzostw Polski Mężczyzn po raz 33.. Pierwsze zawody rangi mistrzowskiej rozegrano w 1969 roku.  
Ponowne przyznanie organizacji Mistrzostw Polski w Maratonie jest dla nas wielkim wyróżnieniem i świadczy o wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym naszego biegu.

W ramach Mistrzostw Polski mogą wystartować wyłącznie zawodnicy posiadający aktualne licencje PZLA. W zawodach przewidujemy udział 150 uczestników a limit czasu przeznaczony na ukończenie biegu wynosił będzie 3,5 godziny. Rejestracja odbywać się będzie przez moduł zgłoszeń znajdujący się na stronie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, który uruchomiony zostanie na miesiąc przed zawodami.

Jednocześnie informujemy, że ze względu na obowiązujące przepisy i sytuację sanitarno-epidemiologiczną nie będzie możliwe przeprowadzenie zawodów dla wszystkich chętnych zapisanych na bieg. Z góry przepraszamy za brak możliwości startu w tym biegu dla zawodników już zapisanych. 

Wszystkich zainteresowanych i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji.
Zachęcamy wszystkich zawodników, do przeniesienia swojej opłaty startowej na przyszły rok a osoby niezainteresowane udziałem w biegu w przyszłym roku  będą miały możliwość ubiegania się o zwrot wpisowego.

 

 

 

 

Aktualność

Wirtualny Maraton Dębno 2021

10.02.2021

W związku z COVID19 i obowiązującymi przepisami sanitarnymi uniemożliw...

Aktualność

Korona Maratonów Polskich

27.01.2021

Aktualne informacje o zasadach. Pandemia koronawirusa oraz związane...

Aktualność

UWAGA !!! Wszystkie zajęcia odwołane !

11.03.2020

UWAGA !!! ​W związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem ...

Aktualność

Medal 47.Maratonu Dębno 2020

28.01.2020

Tak wygląda medal, jaki otrzyma każdy z biegaczy, który przekro...