Zwycięzcy Maratonu Dębno 1966-2018

 

Lp.

Rok

Nazwisko i imię

Rocz.

Kraj-Klub-Miejscowość

Wynik

1.

1966

Bogusz Zdzisław

1937

Warszawianka Warszawa

1:08:41 (21,5)

2.

1967

Bogusz Zdzisław

1937

Warszawianka Warszawa

1:06:39 (21,5)

3.

1968

Bogusz Zdzisław

1937

Warszawianka Warszawa

1:20:50 (26,5)

4.

1969

Wielikorodnyj Jurij

1942

ZSRR

2:21:18

5.

1970

Gottert Steffen

1939

NRD

2:22:45

6.

1971

Stawiarz Edward

1940

Wawel Kraków

2:21:10

7.

1972

Stawiarz Edward

1940

Wawel Kraków

2:18:36

8.

1973

Truppel Joachim

1951

NRD

2:16:08

9.

1974

Łęgowski Edward

1947

Legia Warszawa

2:16:48

10.

1975

Hill Ronald

1938

Wielka Brytania

2:12:35

11.

1976

Mosiejew Leonid

1952

ZSRR

2:12:20

12.

1977

Orzeł Kazimierz

1943

Górnik Jaworzno

2:13:44

13.

1978

Marczak Ryszard

1945

Zawisza Bydgoszcz

2:15:27

14.

1979

Pierzynka Zbigniew

1951

Wisła Kraków

2:16:10

Vahlensieck Christa

1949

RFN

2:41:57

15.

1980

Pierzynka Zbigniew

1951

Wisła Kraków

2:13:30

16.

1981

Marczak Ryszard

1945

Zawisza Bydgoszcz

2:14:17

Bełtowska-Król Anna

1949

Hutnik Kraków

2:52:35

17.

1982

Kopijasz Ryszard

1952

Górnik Brzeszcze

2:14:49

Rulcova Vlasta

1944

CSRS

2:40:46

18.

1983

Kowol Jerzy

1951

Górnik Zabrze

2:14:48

Urbanova Jarmila

1950

CSRS

2:38:51

19.

1984

Ratkowski Wojciech

1954

AZS Gdańsk

2:12:49

Melicherova Ludmila

1964

CSRS

2:36:31

20.

1985

Misiewicz Ryszard

1957

Zawisza Bydgoszcz

2:14:26

Walendziak Renata

1950

Bałtyk Gdynia

2:39:27

21.

1986

Niemczak Antoni

1955

Śląsk Wrocław

2:10:34

Walendziak Renata

1950

Bałtyk Gdynia

2:32:30

22.

1987

Vrabel Martin

1958

CSRS

2:14:15

Szydłowska Ewa

1960

Bałtyk Gdynia

2:37:44

23.

1988

Sawicki Wiktor

1955

Wawel Kraków

2:12:26

Panfil Wanda

1959

Lechia Tomaszów

2:32:23

24.

1989

Deputat Marek

1964

Oleśniczanka Oleśnica

2:15:00

Chylińska Krystyna

1964

Start Lublin

2:38:20

25.

1990

Kazanecki Józef

1965

Wawel Kraków

2:16:04

Chmarzyńska Krystyna

1967

Kolejarz Bydgoszcz

2:40:02

26.

1999

Nowak Andrzej

1966

Montbud Nowogard

2:16:19

Kuta Krystyna

1967

Serock

2:36:36

27.

2000

Pobłocki Piotr

1965

Farm Frites Lębork

2:15:28

Peterkova Alena

1960

Czechy

2:34:22

28.

2001

Plawgo Mirosław

1970

Oleśniczanka Oleśnica

2:12:27

Jarosz Elżbieta

1971

Śląsk Wrocław

2:37:02

29.

2002

Tanus Samwel

1969

Kenia

2:13:27

Syrek Grażyna

1972

Olimpia Poznań

2:37:39

30.

2003

Glinka Waldemar

1968

GLKS Świdnica

2:14:48

Syrek Grażyna

1972

Olimpia Poznań

2:32:09

31.

2004

Glinka Waldemar

1968

GLKS Świdnica

2:12:13

Drybulska Monika

1980

Olimpia Poznań

2:33:27

32.

2005

Wójcik Rafał

1972

KKL Kielce

2:14:47

Karnatsevich Halina

1969

Białoruś

2:39:53

33.

2006

Wójcik Rafał

1972

KKL Kielce

2:14:11

Mazovka Elena

1967

Białoruś

2:36:41

34.

2007

Ochal Paweł

1981

Roszak Solec Kujawski

2:15:31

Kulesh Natalia

1978

Białoruś

2:40:46

35.                                       

2008

Hychun Yuriy

1977

Ukraina

2:10:59

Drybulska Monika

1980

Grunwald Poznań

2:33:42

36.

2009

Kibowen-Kosgei Mathew

1983

Kenia

2:14:29

Lewandowska Edyta

1980

RKS Łódź

2:35:42

37.

2010

Kosgei Komen Joel

1987

Kenia    

2:15:00

Gruca Dorota

1970

Agros Zamość    

2:39:19

38.

2011

Babaryka Ivan

1982

Ukraina   

2:13:16

Butakova Maria

1980

Białoruś  

2:44:53

39.

2012

Kiprono Metto David

1990

Kenia

2:12:53

Mazuronak Volha

1989

Białoruś 

2:33:56

40.

2013

Beriso Desto Morkama

1985

Etiopia

2:13:48

Gortel-Maciuk Agnieszka

1977

AKS Chorzów

2:40:03

41.

2014

Kyeva Cosmas Mutuku

1985

Kenia

2:09:57

Meloch Arleta

1979

Olimpia Grudziądz

2:43:02

42.

2015

Kipkorir Kangogo Felix

1985

Kenia

2:14:28

Korir Rebecca Jepchuchir

1992

Kenia

2:44:52

43.

2016

Kyeva Cosmas Mutuku

1985

Kenia

2:11:56

Jepngetich Barsosio Stellah

1993

Kenia

2:33:13

44.

   2017

Wambua Nduva Boniface

1984

Kenia

2:16:47

Mukami Waithira Kellen

1987

Kenia

2:40:05

45.

2018

Kiprono Metto David

1990

Kenia

2:14:48

Somava Iryna

1990

Białoruś

2:39:06

 

 

                   MARATON DĘBNO jest najstarszym, najlepszym i jednym z najszybszych biegów

              maratońskich w Polsce. Średnia dziesięciu najlepszych wyników w kategorii kobiet

              wynosi 2:33:05, a w kategorii mężczyzn 2:11:30.

 

              

                                                                                                                                       Oprac. Anna Witkowska